Psychoterapia z wykorzystaniem Internetu to możliwość skorzystania z pomocy szczególnie dla osób, które z różnych powodów mają trudność ze skorzystania z pomocy w gabinecie. Nie ma w ich miejscowosći psychoterapeuty, są chorzy, albo przebywają za granicą. Dzięki tej formie terapii zyskujemy dostęp do skutecznej pomocy w dogodnym dla nas miejscu i porze dnia.

Pod względem formalnym nie różni się od psychoterapii prowadzonej w gabinecie. Zawsze poprzedza ją jedna lub dwie konsultacje trwające 50 minut. Ich celem jest zrozumieć problemy i sytuację zgłaszającej się osoby. Pozwala to zaproponować najlepszą formę pomocy, dostosowaną do potrzeb i możliwości pacjenta.

Sesje są skoncentrowane wokół trudności zgłaszanych przez pacjenta. Może ich być od kilku do kilkudziesięciu, w zależności od ustaleń podczas konsultacji.

Skuteczność terapii przez komunikator internetowy. Jest to nowy sposób na dostarczanie pomocy psychologicznej, ale pojawia się na ten temat wiele badań. Wyniki statystyczne pokazały znaczną skuteczność takiej terapii. Pacjenci uzyskiwali poprawę zdrowia psychicznego i lepsze samopoczucie.

JAK skorzystać z tej formy pomocy?

  • Uzgadniamy wspólnie odpowiedni termin konsultacji psychoterapeutycznej telefonicznie – 602 408 506, lub przez mail – aadamkowska46@gmail.com.
  • Następuje dokonanie płatności za pierwszą sesję – najczęściej w formie przelewu bankowego, nie później niż dzień przed sesją.
  • W przypadku kolejnych spotkań możliwe jest ustalenie, czy opłaty będą wnoszone przed czy po sesji.
  • W umówionym wcześniej terminie konsultacji online nawiązujemy wideo rozmowę – pacjent dzwoni do terapeuty.
  • Jeśli potrzebna jest faktura lub zaświadczenie dotyczące odbywanej psychoterapii, uzgadniamy metodę dostarczenia tych dokumentów (mail lub poczta tradycyjna, w przypadku listów zagranicznych klient dodatkowo ponosi koszty wysyłki).
  • Ważne, aby mieć stałe łącze internetowe, wybrać dogodne dla siebie miejsce na rozmowę.
  • Dokonanie płatności jest jednoznaczne z zakupem usługi i nie ma możliwości zwrotu pieniędzy, chyba że z jakichś powodów terapeuta odwoła sesję.