Czasami nastolatki potrafią sprawić więcej kłopotów niż noworodki. Jeśli więc niepokoi Cię zachowanie Twojego dorastającego dziecka zawsze możesz skonsultować swoje obawy z psychologiem. Zapytać, rozwiać wątpliwości i dowiedzieć się, jak reagować w trudnych sytuacjach. Psychoterapia dla młodzieży może pomóc.

Wystarczy umówić się na konsultację. Trwa ona 50 minut.

WAŻNE! Na pierwsze spotkanie psychoterapii dla młodzieży zapraszam samych rodziców.

Na pierwszej konsultacji może się okazać, że:

– problem został omówiony podczas jednego spotkania i nie ma potrzeby dalszych spotkań. Tak dzieje się najczęściej,

– rodzic nie ma wystarczającej wiedzy i potrzebuje kilku spotkań psychoedukacyjnych,

– problem wymaga jeszcze jednego spotkania konsultacyjnego, żeby mieli państwo możliwość poruszyć wszystkie aspekty,

– może wymagana jest konsultacja lekarska,

– dziecko/młody człowiek może potrzebować własnej psychoedukacji lub terapii ale decyzja o tym zapada już po spotkaniu z nim samym.

Jeśli Twoje dziecko przechodzi jakiś trudny okres: zmienia szkołę, zaczęło źle się uczyć, przeżywa rozwód rodziców, rozstanie z pierwszą miłością, choruje – zawsze możesz mu pomóc.

Psychoterapia dla młodzieży – konsultacje

Konsultacja umożliwi Ci skonfrontowanie Twojej wiedzy i umiejętności z rozumieniem i doświadczeniem specjalisty.

Psychoterapia dla młodzieży problem

Czasami rodzice chcą też być zwyczajnie lepszymi dla swoich dzieci, niż ich rodzice. W praktyce jednak ciężko uniknąć błędów. Jeśli więc pojawiają się takie myśli jak „jestem zupełnie jak moja matka”, „a obiecywałem sobie, że ja nigdy nie będę krzyczał na swoje dziecko”, „dlaczego tak jak moi rodzice uciekam w pracę, zamiast chcieć spędzać czas w domu”.

Możesz porozmawiać o tych i innych przemyśleniach i wspólnie zastanowić się jak wprowadzić zmiany w swoim postępowaniu.

Psychoterapia dla młodzieży

Rodziców mogą niepokoić również takie sytuacje jak: „mój syn nagle przestał się uczyć”, „zamyka się w pokoju i nie wiem, co on tam robi”, „całe dnie spędza przed komputerem”, „nie spotyka się z koleżankami”, „obawiam się, że bierze narkotyki”, „nie zdał do następnej klasy”, albo po prostu zachowuje się „dziwnie” i ciężko jest określić dlaczego. Psychoterapia dla młodzieży w takiej sytuacji będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Młodzież, podobnie jak dzieci i dorośli, również może przechodzić załamania, popadać w depresję lub nie radzić sobie z sytuacjami dnia codziennego.