kobietaGrupa wsparcia przeznaczona jest dla kobiet w wieku od 19 do 100 lat. Zapraszamy wszystkie panie: te które maja problemy z dziećmi i te które chciałyby poprawiać więź i relację; takie których dzieci dopiero się urodziły i takie, które opłakują opuszczone gniazdo po usamodzielnieniu się „piskląt”; również takie, które zajmują się wnukami. Zapraszamy kobiety, które są same i te, które są samotne. Proponujemy grupę, w ramach której będziecie się uczyć budowania lub odbudowywania więzi, asertywności, komunikacji a także udzielać sobie wsparcia.

 

Formuła grupy półotwartej

Taka forma pracy grupowej zakłada długoterminowość: minimalny czas uczestniczenia w zajęciach to trzy miesiące. Podczas trwania grupy istnieje możliwość dołączenia do niej w momencie, gdy któryś z uczestników kończy pracę lub wolne są miejsca w ramach planowanej, maksymalnej liczby uczestników (od 4 do 10 osób).

 

Podstawowe zasady pracy w grupie

Poufność – jest to reguła, bez której grupa nie może istnieć. W praktyce oznacza ona, że uczestnikom grupy nie wolno przekazywać informacji, które narażałyby na ujawnienie tożsamość uczestników komukolwiek spoza grupy. Jeśli więc decydują się opisywać komuś swoje przeżycia i obserwacje ze spotkania, mogą to robić jedynie w taki sposób, który zapewni anonimowość pozostałych członków grupy. Jedynymi osobami, o których można swobodnie mówić poza grupą, są prowadzący.

Obecność – warunkiem skuteczności każdej psychoterapii jest obecność na spotkaniach. W przypadku grupy wsparcia obecność jest szczególnie ważna, ponieważ:

  • traci nieobecny, gdyż nie ma dostępu do trwającej terapii,
  • traci grupa, bo każdy z uczestników wnosi coś ważnego i niepowtarzalnego,
  • chęć opuszczenia spotkania często jest wyrazem dyskomfortu czy lęku, jaki pojawia się w terapii – o wiele większe korzyści w takiej sytuacji przyniesie próba refleksji niż ucieczka.

Zasada obecności obejmuje punktualne przybywanie na sesje i pozostanie na nich do końca spotkania.

grupa kobiet 

Konsultacje „do grupy” (liczba miejsc ograniczona)

Osoby, które chcą albo zastanawiają się nad dołączeniem do grupy zapraszamy do naszego Ośrodka na konsultację z terapeutą prowadzącym spotkania grupowe. Konsultacje dają możliwość:

  • zrozumienia natury problemu;
  • ustalenia czy grupa wsparcia jest optymalnym sposobem pomocy;
  • poznania osoby prowadzącej;
  • zarezerwowania miejsca w tworzącej się grupie.

Konsultacja trwa 50 min. Konsultacje do grupy są odpłatne, koszt to 40 zł.

 kobieta

Informacje organizacyjne

Spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 10:00

  

Koszty

Opłata za spotkania wynosi 170 zł miesięcznie. Pierwsza wpłata umożliwia rezerwację miejsca na spotkaniach grupy wsparcia. Kolejne wpłaty prosimy wnosić do 4 dnia każdego miesiąca przelewem na konto lub gotówką w sekretariacie naszego Ośrodka. Za dodatkową opłatą możemy zapewnić opiekę dla dziecka w czasie trwania grupy (koszt w zależności od liczby chętnych).

 

Adres i dane kontaktowe:

Centrum Anteris
ul. Grodzka 17, Płock 09-400

e-mail: metanoia@op.pl
tel.: 602 408 506

 

Uwaga

Ze względu na specyfikę pracy prosimy, aby na udział w grupie decydowały się te osoby, które chcą uczestniczyć we wszystkich spotkaniach, nie opuszczając sesji bez ważnego powodu. W sytuacjach nagłych prosimy o informowanie biura lub terapeutów o przewidywanej nieobecności.

Dodaj komentarz

Close Menu