Szkolenie w płockim Ośrodku Grupa Anteris

Szkolenie w płockim Ośrodku Grupa Anteris

W sobotę 4 stycznia odbyło się kolejne całodniowe szkolenie w Grupie Anteris w Płocku. Dotyczyło najnowszej metody pracy z parami, czyli EFT, psychoterapii skoncentrowanej na emocjach. Metoda przybyła do nas z Kanady i ma znakomite efekty potwierdzone w badaniach.

Dzięki metodzie Dr Sue Johnson terapeutom i badaczom w końcu udało się zdefiniować kształt miłości. W naszych najcenniejszych związkach nie musimy już po prostu poddawać się nadchodzącemu lub odchodzącemu uczuciu zakochania. Uczymy się, że naprawdę możemy stworzyć silne więzi oparte na poczuciu bezpieczeństwa emocjonalnego. Ten proces, który nazywamy terapią skoncentrowaną na emocjach (w skrócie EFT), działa i przenosi na nowy poziom emocjonalnego połączenia. Nazywamy to EFT, ponieważ największą zmianą jest to, że ludzie otwierają się emocjonalnie i stają się bardziej dostrojeni i z wyczuleniem reagują na słabe punkty i potrzeby innych. Wszyscy wiemy, że na tym właśnie polega miłość. Chodzi o emocjonalną obecność.

Pierwszą osobą, która uzyskała certyfikat w Polsce jest pani Barbara Sławik z Pracowni Terapii i Rozwoju Mentalia. Dyplomowana psychoterapeutka, ukończyła akredytowane szkolenie w Podyplomowym Studium Psychoterapii oraz Studium Terapii Par i Rodzin przy Laboratorium Psychoedukacji. Certyfikowana przez ICEEFT terapeutka par w  terapii skoncentrowanej na emocjach (Emotionally Focused Therapy). Ukończyła także pierwszy etap szkolenia psychoterapii opartej na mentalizacji (Mentalization Based Treatment). Jest członkinią Sekcji Psychoterapii w Polskim Towarzystwie Psychologicznym, Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Międzynarodowego Centrum Doskonałości w Terapii Skoncentrowanej na Emocjach (ICEEFT) w Kanadzie.

Zapoznaliśmy się między innymi z ciekawymi nagraniami z sesji terapeutycznych, z dużą ilością wiedzy oraz sami mogliśmy potrenować umiejętności w szeregu ćwiczeń praktycznych.

Miło było uczyć się od najlepszych. Dziękujemy Basiu Sławik za świetnie przygotowane szkolenie. Wszystkim psychologom i psychoterapeutom dziękujemy za duże zaangażowanie, aktywny udział i miłą atmosferę.

Dodaj komentarz