Z jakim problemami do płockiego seksuologa – Grupa Anteris

Z jakim problemami do płockiego seksuologa – Grupa Anteris

Oswajamy problemy seksualne – okiem płockiego seksuologa

Istnieje wiele przyczyn fizjologicznych, które wyjaśniają problemy związane z seksem. Można je leczyć za pomocą interwencji medycznej, jednak większość z nich wiąże się z problemami psychologicznymi i wymaga porady seksuologa. Rzućmy na nie okiem:

  1. Twoje seksualne pragnienia i potrzeby nie są zgodne z pragnieniami i potrzebami partnera Ponadto, jedno z was może cierpieć z powodu niskiego popędu seksualnego, z powodu stresu lub innych problemów (hormonalnych lub działania niektórych leków). Najlepiej jednak komunikować się ze sobą na temat tego problemu i odwiedzać seksuologa jako para.

 

  1. Masz niski popęd seksualny: Niski popęd seksualny oznacza, że chcesz uniknąć, fizycznej intymności ze swoim partnerem. Przyczyną tego mogą być liczne – zmiany hormonalne (zarówno u mężczyzn, jak i kobiet), spowodowane problemami fizjologicznymi lub niektórymi lekami, zmęczeniem. Czasami niski popęd seksualny może być również spowodowany chwilową fazą, taką jak ciąża lub karmienie piersią. Jeśli jednak od dawna stanowi to problem, a ty i twój partner jesteście z tego powodu niezadowoleni, lepiej porozmawiać z terapeutą
  2. Rozmiar penisa: Rozmiar penisa jest bardzo ważny dla mężczyzn. Mały penis może wpływać na pewność siebie, powodując, że staje się niespokojny i nerwowy, co drastycznie wpływa na jego wydajność. Lekarz może zalecić leki i leczenie hormonalne, a ekspert może pomóc pacjentowi w przezwyciężeniu problemów związanych z pewnością siebie.
  3. Masz problemy fizjologiczne:

-U mężczyzn, głównie zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk lub niemożność penetracji nawet po erekcji mogą utrudniać seks. Jednak większość z nich można leczyć medycznie. Ale wizyta u terapeuty seksualnego może pomóc wiedzieć, jak rozpocząć leczenie.

– U kobiet problemy takie jak suchość pochwy, dyspareunia, menopauza, uraz pochwy mogą być przyczyną bolesnego stosunku.

4. Ból i dyskomfort podczas lub po stosunku : Jeśli którykolwiek z partnerów odczuwa ból podczas lub po stosunku, doświadczenie staje się traumatyczne. Bolesne współżycie jest spowodowane wieloma przyczynami, warto się tym zająć aby zacząć czerpać radość z bliskości z partnerem.

5. Utrata zainteresowania seksem, lęki lub zahamowania z powodu nadużycia mogą stać się przeszkodą w osiągnięciu błogości w związku.

6. Doświadczasz intensywnych popędów seksualnych / zachowań / fantazji, które dotyczą nietypowych przedmiotów, działań lub sytuacji: Jest to prawdziwy problem i prawdopodobnie wiąże się z głęboko zakorzenionymi problemami psychologicznymi. Mogą one powodować istotne klinicznie cierpienie w społecznych, zawodowych i innych obszarach funkcjonowania.

7. Czujesz się winny z powodu seksu: dla niektórych uprawianie seksu może wzbudzać poczucie winy winy. Może to być spowodowane złym doświadczeniem seksualnym, byciem ofiarą wykorzystywania lub innymi problemami

8. Nie jesteś w stanie osiągnąć orgazmu: zdarza się to głównie u kobiet, ponieważ u mężczyzn wytrysk i orgazm zwykle idą w parze. Więc jeśli orgazm nie jest możliwy pomimo pragnienia i kochającego, współpracującego i aktywnego partnera, wizyta u seksuologa wydaje się konieczna.

9. Jesteś zdezorientowany swoją orientacją seksualną: ponieważ nie rozmawiamy o tym swobodnie, wiele osób pozostaje uwięzionych w tożsamości, która nie jest ich własnością. Jeśli nie wiesz, jak poruszyć ten temat orientacji seksualnej lub nie jesteś w stanie zaakceptować swojej tożsamości, porozmawiaj z ekspertem, który pomoże ci przełamać piętno i wyjść z tego uwięzienia.

Jeśli choć jedna z tych trudności przyczynia się do trudności w Twoim życiu seksualnym zachęcamy do konsultacji z naszym psychologiem i seksuologiem – Panią Jolantą Bigocką, która specjalnie dla nas opisała najczęściej spotykane problemy seksualne.

 

Dodaj komentarz